HAKKIMIZDA

        Ülkemizde ve dünyada Erken Çocukluk Eğitimi’nin ilk dönemlerinden günümüze kadar çocuklarımızın gelişimsel gereksinimleri sürekli değişmekte ve gelişmektedir. Bizler, çocukların değişen ve gelişen gereksinimleri doğrultusunda onları bilimsel olarak desteklemeyi, yaratıcılıklarını artırmayı, neden-sonuç ilişkilerini güçlendirmeyi, çözümsel düşünebilme yeteneklerini geliştirmeyi hedefleyerek 2014 yılında DOKU A(Araştırmacı) E(Eğitim) S(Sistemi) DOKU AES markasını oluşturduk. 

        DOKU AES‘i farklı kılan,  ürünlerin güncel teknoloji ile desteklenirken çocuklarda oluşabilecek teknolojik bağımlılığına sınır getirmesidir. Bunun yanı sıra niteliğinden ödün verilmeden yapılandırılması, küçük yaşlarda kitap sevgisini oluştururken okuma kültürüne ışık tutmasıdır. Kitaplarımız, farklı gereçlerle desteklenerek çocuğun öğrenme ve araştırma duygusunu geliştirirken evrensel değerlerle buluşmasına da olanak sağlar. 

        Ayrıca ürünlerimiz aracılığıyla eğitimcilerimiz ve ailelerimiz çocukların gelişimlerini takip ederken, çocuk gibi düşünmek, çocuk gibi yaşamak, çocuk gibi hayal kurmanın keyfini yaşayacaklardır.

        Kurulduğumuz günden bugüne kadar araştırmacı, deneyimli, alanında uzman AR-GE ekibimizle çocuklarımızın gelişimsel gereksinimlerini önemseyerek hizmet sunuyoruz. Yenilikçi anlayışımız doğrultusunda eğitimcilerimizin ve ebeveynlerimizin önerilerini göz önünde bulunduruyoruz.   81 ilde 300’ü aşkın temsilciliklerimizle her yıl 150.000’den fazla çocuğun bilişsel, duygusal, sözel, ince motor gelişimlerine destek vermekten ve her geçen yıl kendimizi geliştirmekten onur duyuyoruz.

        VİZYONUMUZ 

        Bireyin en önemli gelişim süreci olan erken çocukluk döneminin farkında olarak, değişen ve gelişen dünyamızda çocuklarımızın gelişimlerini bilimsel olarak desteklemek, öğrenmeye, araştırmaya ve sorgulamaya karşı ilgisini geliştirmek, evrensel değerlerle birlikte ülkemizin değerlerine sahip çıkmaktır.  

        MİSYONUMUZ  

        Nitelikli ve farklı türden gereçlerle birleştirerek hazırlanmış ürünlerimizle çocuklarımızın;

  • Var olan çözümsel ve bilimsel düşünme yeteneğini geliştirmek,
  • Öğrenme ve merak duygusunu ortaya çıkarmak,
  • Sözel yönergeleri algılayıp yorumlayabilmek,  
  • Soru sormasını ve sorgulamasını artırmak,
  • Düş gücünü devindirmek,  
  • Tüm gelişim alanlarını desteklerken özgüven gelişimini sağlamak,
  • Duygu ve düşüncelerini sözel olarak ifade etmesine destek vermek,
  • Evrensel ve toplumsal değerlerine sahip çıkmak,
  • Gelişen ve değişen dünyanın gündemine duyarlı bireyler olmalarını sağlamak olmak üzere,

geleceğe sağlam adımlarla ilerleyecek çocuklar yetiştirmeyi hedefliyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.